SNSD traži odgovore: Banjalučane ostavili bez vode, a zalivaju kružne tokove

Administrator
Napisao
Potrebno 2 minuta za čitanje

Građane proglašavaju nesavjesnim, a vodom zalivaju kružne tokove, poručili su iz Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka, reagujući na odluku o uvođenju restrikcija vode u više potkozarskih naselja.

Iz ove stranke navode da je neprihvatljivo da se od građana traži maksimalna štednja vode, dok se istovremeno, kako tvrde, voda koristi za zalivanje zelenih površina u centru grada.

„Dok stanovnici Potkozarja, Piskavice, Verića, Mišinog Hana i drugih naselja ostaju bez vode i prilagođavaju svakodnevni život restrikcijama, gradske službe u večernjim časovima zalivaju kružne tokove. Takve slike najbolje pokazuju odnos gradske administracije prema problemu koji je sama godinama zanemarivala“, saopšteno je iz GO SNSD Banjaluka.

Oni podsjećaju da je zbog problema u vodosnabdijevanju proglašena vanredna situacija, te ističu da veliki broj građana nije bio blagovremeno informisan o načinu i obimu restrikcija koje će biti uvedene.

„Ako je situacija toliko ozbiljna da se uvodi vanredno stanje i ograničava isporuka vode stanovništvu, onda je potpuno nerazumljivo da se voda troši na aktivnosti koje nisu od životnog značaja. Građani imaju pravo da postave pitanje šta su stvarni prioriteti Gradske uprave“, navode iz SNSD-a.

U saopštenju ocjenjuju da se odgovornost za probleme u vodosnabdijevanju pokušava prebaciti na građane kroz priču o prekomjernoj potrošnji, dok se, kako tvrde, izbjegava razgovor o infrastrukturnim problemima i kašnjenju projekata koji su trebalo da obezbijede stabilnije snabdijevanje vodom.

„Najlakše je krivicu prebaciti na građane. Mnogo je teže objasniti zašto problemi koji se ponavljaju gotovo svakog ljeta nisu riješeni na vrijeme i zašto se stanovnici pojedinih dijelova grada ponovo suočavaju sa nestašicom vode usred najvećih vrućina“, poručili su iz Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka.

Iz ove stranke zatražili su od Gradske uprave da javnosti predoči jasne informacije o potrošnji vode gradskih službi tokom trajanja restrikcija, kao i plan mjera za prevazilaženje problema u vodosnabdijevanju.

Podijeli ovaj članak
Nema komentara

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *