Saobraćaj se pojačava: Dva tankera sa naftom prošla kroz Ormuski moreuz

Administrator
Napisao
Potrebno 1 minuta za čitanje

Dva tankera sa nešto manje od dva miliona barela sirove nafte prošla su danas kroz Ormuski moreuz, pokazuju podaci o praćenju brodova, što je znak da se saobraćaj pojačava nakon bojazni tokom vikenda da je ovaj plovni put ponovo zatvoren.

Dva supertankera, koji mogu da ponesu ukupno četiri miliona barela sirove nafte, odvojeno su uplovila u Persijski zaliv kroz Ormuski moreuz.

Odredište jednog od njih je iračka luka Basra.

Plovidba kroz Ormuski moreuz i dalje je na minimalnom nivou u odnosu na prosječni dnevni prolazak 125 brodova u oba smjera prije početka rata u Iranu 28. februara.

Podijeli ovaj članak
Nema komentara

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *