
U skladu sa Јavnim pozivom Vlade Republike Srpske o zapošljavanju djece poginulih boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske, Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srpske na upražnjena radna mjesta zaposlio je dva radnika koji pripadaju ovoj kategoriji stanovništva.
Јedan radnik zasnovao je radni odnos u Poslovnici Fonda u Istočnom Sarajevu, dok je drugi zaposlen u Filijali Bijeljina.
Fond PIO Republike Srpske na ovaj način daje svoj doprinos realizaciji mjera Vlade Republike Srpske, usmjerenih ka pružanju podrške porodicama poginulih boraca i unapređenju njihovog socijalnog i ekonomskog položaja.
– Ostajemo posvećeni društveno odgovornom djelovanju i provođenju politika koje doprinose očuvanju tekovina Odbrambeno-otadžbinskog rata i pružanju podrške kategorijama stanovništva koje su podnijele najveći teret u stvaranju i odbrani Republike Srpske – saopštio je Fond PIO.


