Maričić ogorčen: Hiljade Banjalučana nema vodu, a u Vodovodu se hvale “ozbiljnim radom”

Administrator
Napisao
Potrebno 2 minuta za čitanje

Apsurdne su samohvale direktora banjalučkog Vodovoda da to preduzeće dobro radi, kako je naveo ”ozbiljno i sistemski”. Dok mještani potkozarskih sela i platoa Manjače muku muče kako da obezbijede vodu za domaćinstva i stoku, degutantno je slušati takve izjave. One su, u ovom trenutku, sramotne, rekao je predsjednik Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka, Goran Maričić.

– “Ozbiljan” i “sistemski” rad doveo je, već na početku ljeta, do restrikcija i nestašica vode za hiljade stanovnika potkozarskih mjesnih zajednica koji su, čak, i kritikovani zbog potrošnje vode na tropskim vrućinama – istakao je Maričić.

Stanje u Vodovodu je, kaže, katastrofalno, plate radnicima kasne, traži se odgoda plaćanja dugova jer je preduzeće u finansijskoj dubiozi.

– Iako je odobreno povećanje cijene vode, poslovna godina završena je višemilionskim gubitkom, a milioni se duguju i dobavljačima. Nema novca ni osnovnih sredstava za rad što je posljedica lošeg rukovođenja ovim preduzećem ali i činjenice da su, zbog prikupljanja političkih poena, priključci besplatno dijeljeni. Pogubno rukovođenje Vodovodom danas plaćaju Banjalučani tako što plaćaju skuplju vodu što je posebno apsurdno za sugrađane koji je, ovih dana, nemaju i koji se optužuju da je prekomjerno troše. Ono što je prekomjerno potrošio Vodovod, uz neznanje da riješi probleme sa vodosnabdijevanjem i pozitivno posluje, na kraju je i dovelo do ove situacije – naglasio je Maričić.

Dok dugovi rastu, a novca nema, i dok hiljade Banjalučana nema vode, hvaliti se stabilnim poslovanjem i dobrim rezultatima je, u najmanju ruku, neumjesno, naveo je Maričić.

Podijeli ovaj članak
Nema komentara

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *